d7

Przekształcenie działalności gospodarczej w jedną ze spółek kapitałowych

Przekształcenie działalności gospodarczej w jedną ze spółek kapitałowych nadal jest stosunkowo mało popularną praktyką. Ma to związek z licznymi obawami wynikającymi głównie z niewiedzy, a także braku świadomości potencjalnych korzyści.

Kiedy przewidujesz szybki rozwój firmy

Przekształcenie działalności jest uzasadnione zwłaszcza w przypadku tych przedsiębiorców, którzy zamierzają poczynić odważne kroki w celu prężnego rozwoju swojego biznesu. Decyzja o założeniu spółki kapitałowej wiąże się bowiem ze znacznym wzrostem prestiżu firmy.

firmy

W konsekwencji najwięksi gracze rynkowi będą zdecydowanie bardziej zainteresowani zawieraniem transakcji z przedsiębiorstwem przyjmującym formę spółki, głównie akcyjnej lub z ograniczoną odpowiedzialnością (Sp. z.o.o). Tym bardziej, że konieczność prowadzenia pełnej księgowości w przypadku spółki przekłada się na znaczący wzrost transparentności pod względem jej sytuacji finansowej.

Spółka pozwala zmniejszyć odpowiedzialność

Rozważyć przekształcenie działalności powinni również ci przedsiębiorcy, którzy działają w branżach narażonych na duży poziom ryzyka. Może ono wiązać się chociażby ze sporym uzależnieniem od pojedynczych kontrahentów, czy też nieprzewidzianym przerwaniem ciągłości zamówień.

W przypadku Sp. z o.o. lub spółki akcyjnej odpowiedzialność wspólników ogranicza się jedynie do wysokości wkładu. Nie trzeba więc obawiać się ryzyka odpowiadania całym swoim majątkiem, co ma miejsce w przypadku prowadzenia zwykłej działalności gospodarczej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *